(DOGRYWKA) Poznajmy się [4] Piotr Pióro


2018/03/19 10:21:46

Gotowa jest już zapowiadana dogrywka. Piotr Pióro zdradza więcej informacji ze swojego życia i nie tylko. Przeczytajcie także komu dziękuje za pomoc w swoich przygotowaniach.

Zapraszamy do czytania

 

 

Przeszłość

 

  1. Jak zaczęła się Twoja miłość do żużla?

Chodziłem z bratem od małego na mecze żużlowe w Tarnowie, pokochałem to i chciałem spróbować swoich sił w tym sporcie.

  1. Pierwszy raz na meczu żużlowym byłem… 

Nie pamiętam dokładnie jaki to był mecz, ale miałem około 7 lat.

3. Po ilu latach treningów zdałeś egzamin na licencje i na jakim torze?

Licencje zdałem w 2016r.  na torze w Gnieźnie po 3 latach treningów.

4. Twoje pierwsze zawody młodzieżowe ? 

Moimi pierwszymi zawodami młodzieżowymi były Eliminacje BK w Opolu, zeszłego roku w maju. Mogłem je       zaliczyć do udanych ponieważ zdobyłem 9 pkt i awansowałem do finału, ale niestety tylko jako rezerwowy.

5. Na kim wzorowałeś się gdy rozpoczynałeś swoją przygodę z żużlem, kto był i jest Twoim idolem?

Moimi idolami  i wzorami do naśladowania byli i są Janusz Kołodziej oraz Krzysztof Buczkowski.

 6. Kim chciałbyś zostać jeśli nie zostałbyś żużlowcem?

Nie zastanawiałem się nad tym , myślę że działał bym przy żużlu.

Teraźniejszość

 

  1. Za Tobą pierwszy sezon w barwach Wandy. Jakie stawiasz sobie cele na zbliżający się sezon?

Chciałbym zdobywać jak najwięcej punktów dla drużyny z Krakowa a także dalej ciężko pracować nad sobą by się rozwijać. Chciałbym także cało i zdrowo przejechać cały sezon.

  1. W Nice 1 lidze oprócz Wandy wystąpi siedem innych zespołów. Na których torach przyszło Ci już startować? Może masz jakieś które bardzo polubiłeś?

Jeździłem na większości z nich. Jedynie nie miałem okazji startować na torach w Lublinie i nowym obiekcie który będzie w Łodzi. Najbardziej lubię tor w Krakowie.

  1. Która drużyna w Nice 1 lidze będzie najsilniejsza i dlaczego? Co może przesądzić o tym ,że to właśnie ta drużyna awansuje do PGE Ekstraligi.

Nie mam pojęcia , żużel jest sportem bardzo nieprzewidywalnym i myślę że nie ma co wróżyć z fusów, wszystko rozstrzygnie się na torze.

 

  1. Większość ekspertów skreśla naszą drużynę jeszcze przed startem rozgrywek. Co Ty uważasz o sile naszego zespołu, na co nas stać?

Myślę że stać nas na walkę na bardzo wysokim poziomie  . Nasza drużyna mimo, że jest skazywana na porażkę to sprawi niejedną niespodziankę.

 

  1. Przejdźmy do bardziej realnych kwestii. Możesz opowiedzieć jak wyglądają Twoje przygotowania do sezonu i na jakim etapie jesteś? Sprzętowo i fizycznie.

Przygotowania do sezonu dobiegają końca , w tym roku przygotowywałem się sumiennie jak zawsze trenując razem z Ernestem Kozą, Januszem Kołodziejem  i chłopakami z Jego szkółki. Korzystając z okazji chciałbym podziękować Januszowi za możliwość treningów oraz Panu Sebastianowi Dychtoniowi z Formy Tarnów za udzielone lekcje sztuk walki w jego klubie. Między treningami uczestniczę w lekcjach angielskiego i lekcjach żużla, prowadzonych przez Janusza.  Sprzęt również jest już gotowy do wyjazdu na tor , czekamy na odpowiednie warunki torowe.

  1. Jesteś młodym zawodnikiem i nie masz zbyt wielkiego doświadczenia w przygotowaniach do sezonu. Polegasz na kimś w kontekście przygotowań czy sam się przygotowujesz?

Bardzo dużą pomoc zawdzięczam Ernestowi za co też chciałbym mu z tego miejsca podziękować .Ernest razem jego mechanikiem Kamilem pomagali mi przygotowywać sprzęt a także użycza mi swój garaż ponieważ jestem w trakcie przygotowywania swojego własnego. 

 

Przyszłość

 

  1. Jesteś na starcie swojej kariery. Za Tobą udane już rozgrywki młodzieżowe, pierwsze występy w gronie seniorów. Jakie masz plany na najbliższe lata. Jak chciałbyś by potoczyła się Twoja kariera.

Chciałbym cały czas się rozwijać i podnosić swoje umiejętności .

  1. Uważasz ,że dla zawodnika lepiej jeśli od razu zacznie startować w PGE Ekstralidze czy może jak zacznie od II czy I ligi i będzie stopniowo nabierał doświadczenia?

Myślę że rozpoczynając przygodę z żużlem, najlepiej zacząć od niższej klasy rozgrywkowej a później z czasem i doświadczeniem piąć się w górę a nie być rzuconym od razu na głęboką wodę .

 

 

 

Tabela ligowa Nice Polskiej Ligi Żużlowej
DRUŻYNAMPKTB+/-
#1Lokomotiv Daugavpils
#2Speed Car Motor Lublin
#3Polonia Piła
#4Orzeł Łódź
#5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
#6ARGE Speedway Wanda
#7GTM Start Gniezno
#8KS ROW RYBNIK
Sponsor tytularny
Partnerzy Klubu
Sponsorzy główni
Sponsorzy
Patroni medialni i partnerzy
Sponsor ligi